Przewodnik po pędzlach do makijażu. Wyjaśniamy różnice!

Przewodnik po <strong>pędzlach do makijażu</strong>. Wyjaśniamy różnice!
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Pędzle do makijażu mają za zadanie ułatwić nam precyzyjne nakładanie i rozprowadzanie kosmetyków. Dzięki nim zrobisz to szybko i bez większego wysiłku.

Warto zaopatrzyć się w odpowiednie pędzle do makijażu, które będą używane do codziennego malowania. Wykorzystanie odpowiednich pędzli sprawi, że produkty lepiej połączą się ze skórką, nie zostawiając przy tym żadnych smug. Wykonanie niektórych technik makijażu jest niemożliwe bez użycia odpowiednich pędzelków, chociażby nałożenie cieni na powieki lub podkreślenie brwi. 

Pędzle do makijażu z naturalnego włosia, czy sztucznego?

Podstawowe pędzelki, które musisz posiadać w swojej kosmetyczce to te przeznaczone do rozprowadzania podkładu, różu oraz pomady na brwiach. W momencie, gdy opanujesz posługiwanie się tymi trzema produktami, możesz rozszerzyć swoją kolekcję, a tym samym uczyć się nowych technik. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy wybrać produkty pochodzenia naturalnego, czy syntetycznego? Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od przeznaczenia pędzla. Różnica polega na tym, że naturalne włosie wyróżnia wyjątkowa miękkość i delikatność. 

W związku z tym doskonale sprawdzą się podczas nakładania produktów sypkich takich jak puder czy cienie do powiek. Natomiast pędzelki syntetyczne idealnie rozprowadzą kosmetyki o kremowej formule – podkłady, bronzery czy rozświetlacze w formie półpłynnej. Po takich kosmetykach pędzle dużo wygodniej czyści się po aplikacji, dlatego łatwo utrzymać akcesoria w odpowiednim stanie i wydłużyć ich trwałość. W drogeriach znajdziesz pędzle zarówno naturalne, jak i syntetyczne w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Jakie mamy rodzaje pędzli?

Pędzle w zależności od przeznaczenia różnią się wielkością, kształtem oraz tym, jak mocno mają zbite włosie. Można się też spotkać z wieloma długościami trzonków, które ułatwiają odpowiednie trzymanie pędzla w dłoni. Dzięki takiej różnorodności wyboru można odpowiednio dobrać pędzel ze względu na miejsce i rodzaj aplikowanych kosmetyków. Jedna z ogólnie przyjętych zasad jest taka, że większe pędzle służą do pokrywania większych powierzchni twarzy, czyli do nakładania podkładu lub pudru. Średnie wykorzystuje się do aplikowania różu oraz rozświetlacza, natomiast niewielkie pędzle przeznaczone są do dokładniejszego makijażu brwi, oczu lub ust.

Pędzel do bronzera

Powinien mieć średnią grubość, ponieważ w nakładaniu bronzera bardzo ważna jest precyzja. Istotny jest również jego kształt – pędzel do bronzera najczęściej posiada zaokrągloną i nieco szpiczastą górę. Dzięki temu idealnie wymodelujesz twarz i idealnie rozetrzesz kosmetyk.

Pędzel do rozświetlacza 

Rozświetlacz ma za zadanie dodać cerze blasku. Żeby uzyskać tak efekt, należy wybrać miękki pędzelek o ściętym czubku, podobnie jak w przypadku pędzla do różu. Dobrym rozwiązaniem będzie także wybór pędzla w kształcie wachlarza, który zapewni dokładne rozprowadzenie sypkiego produktu. 

Pędzel do różu

Pędzel do różu jest troszkę większy od tego, używanego do nakładania do bronzera. Najlepiej sprawdzi się model o długim, miękkim i ukośnie ściętym włosiu. Dzięki temu zarówno nakładanie kosmetyku, jak i rozcieranie będzie proste i przyjemne.

Pędzel do cieni 

Pędzelki do cieni do powiek będą niewielkie, abyś mogła w łatwy sposób dotrzeć do kącików oka, nie zostawiając przy tym nieestetycznych śladów. Aby dokładnie rozprowadzić cienie, zaopatrz się w pędzel płaski oraz drugi niezbyt szeroki w kształcie litery U. 

Pędzel do podkładu

Ten pędzel z pewnością wyróżnia jego wielkość. Duży rozmiar pozwala na szybkie działanie i dokładne pokrycie fluidem całej twarzy. Gęste włosie oraz zaokrąglony kształt pozwalają na precyzyjne rozprowadzenie podkładu we wszystkich częściach twarzy. W tym przypadku bardzo ważne jest, aby pędzel był wykonany ze sztucznego włosia – dzięki temu łatwiej utrzymasz go w czystości. 

Pędzel do pudru

Pędzel do pudru to z reguły największy pędzel do makijażu. Ten model jest zazwyczaj bardzo puszysty, ponieważ dzięki temu szybko i łatwo można nabrać niewielką ilość produktu i dokładnie rozprowadzić go po całej twarzy.

Pędzel do brwi

Wybierając pędzelek do brwi postaw na krótko ścięty kształt, który posiada zbite, a jednocześnie elastyczne włosie. Dobrym rozwiązaniem jest, gdy pędzel do brwi ma na drugim końcu spiralkę do rozczesywania. Dzięki temu z pomocą jedynie jednego akcesorium możesz też wygodnie nadać brwiom pożądany kształt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealną bransoletkę celebrytkę na prezent?
/
Jak wybrać idealną bransoletkę celebrytkę na prezent?
Poradnik prezentowy dla każdego kto szuka idealnej bransoletki celebrytki. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu i jak sprawić, by prezent był niezapomniany.
Poradnik bezpiecznej sterylizacji narzędzi w salonie kosmetycznym. Korzyści z użycia nowoczesnych technologii
/
Poradnik bezpiecznej sterylizacji narzędzi w salonie kosmetycznym. Korzyści z użycia nowoczesnych technologii
Poznaj korzyści płynące z użycia nowoczesnych technologii do sterylizacji narzędzi w salonie kosmetycznym. Dowiedz się, jak bezpieczeństwo i higiena mogą wpłynąć na standardy Twojego salonu.
Rozwijanie umiejętności manualnych dziecka za pomocą drewnianych modeli – praktyczne porady dla rodziców
/
Rozwijanie umiejętności manualnych dziecka za pomocą drewnianych modeli – praktyczne porady dla rodziców
Wykonując drewniane modele, Twoje dziecko może w praktyczny sposób rozwijać swoje umiejętności manualne. Przekonaj się, jak pomóc mu w tym, stosując nasze praktyczne porady.