Perfekcyjny makijaż brwi krok po kroku

Perfekcyjny makijaż brwi krok po kroku
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nie zapominaj o brwiach

Podczas codziennego makijażu, pamiętamy o wielu detalach, jak podkład nałożony na twarz, róż czy też rozświetlacz, tuszujemy rzęsy, co jest dla nas czymś oczywistym. Często jednak zdarza się, że w tym wszystkim, zapominamy o niezwykle ważnym elemencie jakim są nasze brwi. Makijaż brwi, powinien być czymś naturalnym i stanowić codzienną, poranną rutynę podczas makijażu

Zacznij od regulacji brwi

Aby w ogóle mówić o makijażu brwi, na samym początku należy nadać brwiom pożądany kształt. Często wiele osób ma problem z samodzielną regulacją brwi, tak, aby ich kształt był zadowalający, a całość była symetryczna. Ciekawym rozwiązaniem w takim przypadku, mogą okazać się specjalne szablony do regulacji brwi. Regulacja brwi za pomocą szablonu jest banalnie prosta: wystarczy przyłożyć go do brwi, a następnie pomalować jasnym cieniem brwi przy użyciu pędzelka. Kolejno należy odsunąć szablon od brwi i usunąć za pomocą pęsety brwi, które nie zostały pomalowane cieniem. Prosto i wygodnie.

Jeżeli jednak obawiasz się samodzielnej regulacji brwi – możesz skorzystać z profesjonalnych salonów kosmetycznych, gdzie profesjonalne kosmetyczki zrobią to za ciebie, bardzo szybko i sprawnie. Unikniesz wtedy ryzyka niesymetrycznych i nierównych brwi. Jedno jest pewne, przed przystąpieniem do makijażu brwi, koniecznie trzeba je wyregulować.

Jak wykonać makijaż brwi

Jeżeli nasze brwi są już gotowe i wyregulowane, możemy przystąpić do makijażu brwi. Na rynku kosmetycznym, obecnych jest dużo różnych produktów do stylizacji brwi, takich jak pomady, kredki, cienie w zestawie z woskiem do brwi. Są także kredki oraz szczoteczki z tuszem do brwi. Bez względu na jaki kosmetyk do brwi się zdecydujesz, należy kierować się zasadą, że jego kolor powinien być jak najbardziej zbliżony do twojego naturalnego odcienia brwi, jeżeli wahamy się między jaśniejszym, a ciemniejszym odcieniem danego koloru, to zawsze lepiej wybrać ten jaśniejszy, gdyż zbyt ciemne brwi, mogą za bardzo rzucać się w oczy i wyglądać wręcz karykaturalnie.

Na początku wyczesz brwi dokładnie specjalnym grzebyczkiem do brwi; brwi należy zawsze czesać w kierunku, w którym naturalnie wzrastają, nigdy odwrotnie.

Najszybszą metodą makijażu brwi jest użycie specjalnego żelu do brwi, który zawiera odpowiedni kolor dla naszych brwi; specjalną szczoteczką z żelem wystarczy przeczesać brwi, zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, to wystarczy, aby uzyskać subtelny, delikatny makijaż brwi.

Jeżeli decydujemy się na użycie kredki do brwi lub specjalnej pomady, należy pamiętać, aby makijaż brwi tymi kosmetykami rozpocząć od zewnętrznej części łuku brwiowego i tam nałożyć kolor w największym natężeniu, kierując się stopniowo do węwnątrz; po nałożeniu produktu, należy jeszcze raz wyczesać brwi ku górze, aby pozbyć się nadmiaru produktu do stylizacji
Bez względu na to, co wybierzemy do stylizacji brwi, należy pamiętać o umiarze w ilości stosowanych produktów i doborze prawidłowego odcienia do naszych brwi, co jest kluczowe, jeśli chcemy by wyglądały perfekcyjnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealny prezent dla kobiety inspirowany biżuterią Wikingów?
/
Jak wybrać idealny prezent dla kobiety inspirowany biżuterią Wikingów?
Odkryj tajemnicę idealnego prezentu dla niej - biżuterię inspirowaną wyrobami Wikingów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym pomyśle na upominek.
Mini-tatuaże są wciąż w trendach. Jakie wzory będą najlepsze? Oto kilka inspiracji
/
Mini-tatuaże są wciąż w trendach. Jakie wzory będą najlepsze? Oto kilka inspiracji
Co jest ważne, jeśli mowa o tatuażach? Liczy się przede wszystkim to, co dany tatuaż przedstawia, jakość jego wykonania a […]
Jak dbać o rolki dla zapewnienia długotrwałego użytkowania?
/
Jak dbać o rolki dla zapewnienia długotrwałego użytkowania?
Od tego, jak dbasz o swoje rolki zależy ich żywotność. Poznaj sprawdzone strategie utrzymania sprzętu w najwyższej formie dla długotrwałego użytkowania.