Jak dobrać biżuterię do postury?

Jak dobrać biżuterię do postury?
/
/
Biżuteria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybór odpowiedniej biżuterii do Twojej sylwetki jest ważny, ponieważ może w znaczący sposób wpłynąć na wygląd i styl Twojego ubioru. Odpowiednio dobrane dodatki pozwolą Ci wyróżnić swoją osobowość, podkreślić mocne strony ciała i skorygować jego proporcje. W tym artykule omówiono kilka wskazówek, jak dobrać biżuterię do swojej postury, a jeśli chcesz wybrać coś dla siebie, to koniecznie sprawdź witrynę: https://edibazzar.pl/

Typ figury

Pierwszym krokiem do doboru biżuterii jest określenie swojego typu figury. Istnieją cztery podstawowe typy sylwetki: klepsydra, jabłko, gruszka i prostokąt. Klepsydra to proporcjonalna figura, w której talia jest węższa niż klatka piersiowa i biodra. Jabłko to figura, w której większość tłuszczu gromadzi się w okolicy brzucha. Gruszka to figura, w której biodra są szersze niż klatka piersiowa, a prostokąt to figura o niewielkiej różnicy między klatką piersiową, talia i biodrami.

Rozmiar biżuterii

Kolejnym ważnym czynnikiem jest rozmiar biżuterii. Jeśli jesteś osobą drobną, unikaj dużych i ciężkich dodatków, ponieważ mogą one przytłoczyć Twoją sylwetkę. Z kolei jeśli jesteś osobą o dużych rozmiarach, zwróć uwagę na większe i bardziej zdecydowane dodatki, które pomogą Ci skorygować proporcje ciała.

Typ biżuterii

Każdy typ biżuterii ma swoje miejsce w doborze odpowiedniej biżuterii dla Twojej sylwetki. Na przykład, osoby o długiej szyi powinny wybierać kolczyki wiszące, a osoby o krótkiej szyi powinny wybierać kolczyki w kształcie kropli lub kółek. Jeśli masz okrągłą twarz, zwróć uwagę na długie kolczyki lub kolczyki w kształcie litery V, które pomogą wydłużyć Twoją twarz. Osoby o prostokątnej sylwetce powinny wybierać okrągłe bransoletki i naszyjniki, które zmiękczać będą ich sylwetkę.

Kolor biżuterii

Kolor biżuterii jest również ważny przy doborze dodatków do Twojej postury. Kolor biżuterii powinien być skoordynowany z kolorami Twojej garderoby. Jeśli masz zimne odcienie skóry, wybierz biżuterię w kolorze srebrnym lub platynowym, a jeśli masz ciepłe odcienie skóry, wybierz biały.

Okazja i styl


Ostatnim czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest okazja i styl. Biżuteria powinna pasować nie tylko do sylwetki, ale również do charakteru i stylu noszącej ją osoby oraz do okazji, na którą jest noszona. Na przykład tania biżuteria w stylu glamour będzie odpowiednia do wieczorowych kreacji, natomiast biżuteria etniczna będzie pasować do bardziej casualowych outfitów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Piercing: Przykłady, Historia, Rodzaje i Ryzyka
/
Piercing: Przykłady, Historia, Rodzaje i Ryzyka
Piercing to jedna z najstarszych form samowyrazu, którą można zauważyć u ludzi na całym świecie.
Zrozumieć ginekologię estetyczną: nowoczesne metody i ich wpływ na jakość życia kobiet
/
Zrozumieć ginekologię estetyczną: nowoczesne metody i ich wpływ na jakość życia kobiet
Poznaj nowoczesne metody w ginekologii estetycznej i dowiedz się, jak mogą wpływać na poprawę jakości życia wielu kobiet.
Jak malować twarz, by nie mieć efektu maski?
/
Jak malować twarz, by nie mieć efektu maski?
Każda kobieta chce zawsze wyglądać pięknie i móc chwalić się idealnym make up’em. Jednak dużo pań ma problem z wyborem odpowiednich kosmetyków do makijażu. Źle dobrane produkty kolorowe mogą sprawić, że twarz będzie wyglądała bardzo nienaturalnie, a każda nałożona warstwa będzie się bardzo odznaczać. Jak więc się malować, by uniknąć mało estetycznego efektu maski?