Makijaż permanentny ust – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Makijaż permanentny ust – wszystko, co warto o nim wiedzieć
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czy warto zrobić sobie makijaż permanentny ust? Czy może mieć to negatywny wpływ na nasze życie? Taki zabieg nie jest tani, ale może się okazać bardzo praktyczny. Dzięki niemu można przez długi czas cieszyć się doskonałym makijażem, nie wkładając w to codziennej pracy. Oto garść przydatnych informacji. 

Dlaczego kobiety decydują się na makijaż permanentny?

Pomimo dość wysokiej ceny taki zabieg zyskuje na popularności. U jego podstaw leżą możliwości, które daje zastosowanie takiej techniki. Panie marzą o pięknych, pełnych i symetrycznych ustach. Zabiegi oferowane obecnie pozwalają w ograniczonym zakresie nawet poprawić ich kształt. Przede wszystkim chodzi jednak o trwałe zabarwienie ust na określony kolor. 

Komu szczególnie może się spodobać idea makijażu permanentnego?

Pierwszą grupą osób, które mogą bardzo skorzystać na takim zabiegu, są panie o ustach nie dość obfitych i słabo ukrwionych. Dodatkowo znajduje on swoje wielbicielki wśród pań, które chcą świetnie prezentować się np. w pracy, ale mają nie dość dużo czasu każdego dnia, żeby na nowo się malować. 

Jak wygląda zrobienie makijażu permanentnego?

Musi go poprzedzić odpowiednie przygotowanie. Groźna jest zwłaszcza opryszczka wargowa, więc zaleca się przyjmowanie leków antywirusowych. Przeprowadza się również rozmowę, której celem jest dobranie odpowiedniego rodzaju makijażu do urody kobiety. Ważne, żeby był on naturalny – pamiętajmy, że będzie służył w różnych okolicznościach i musi być dość uniwersalny. Właściwy wywiad obejmuje pytania o zdrowie pacjentki, które mają sprawdzić, czy zabieg będzie dla niej bezpieczny.

Fot. Pixabay

Zabieg

W trakcie zabiegu wyróżnia się kilka ważnych etapów:

  • naniesienie maści znieczulającej,
  • konturowanie rysunku ust,
  • konsultacja odnośnie ostatecznego wyglądu ust,
  • naniesienie trwałego barwnika.

Po jakim czasie makijaż permanentny jest gotowy? 

Czas trwania samego zabiegu to z reguły nie więcej niż 2 godziny. Nie jest to więc proces długotrwały lub skomplikowany. Utrwalenie efektu wymaga jednak, żeby po 4 tygodniach uzupełnić barwnik poprzez ponowne nałożenie na usta. Po kilku dniach od pierwszego zabiegu mogą się pojawić delikatne symptomy łuszczenia się skóry. Powinny ustąpić samoczynnie. Właśnie to zjawisko jest przyczyną konieczności uzupełnienia barwnika po kilku tygodniach. 

Po zabiegu zaleca się szczególną dbałość o usta – być może nie jest on bardzo skomplikowany, ale stanowi ingerencję w tę delikatną część naszego ciała. Odradza się między innymi spożywanie pikantnych potraw. To, co jemy, powinno też być niezbyt gorące. Stosuje się również kremy przeznaczone specjalnie na takie sytuacje. Cechuje je szerokie spectrum działania. Zapobiegają między innymi zapaleniom skóry, zakażeniom bakteryjnym i mają za zadanie regenerować usta. 

Jakie mogą być wady makijażu permanentnego?

Łatwo jest spotkać się z opinią, że taki zabieg jest bolesny. W praktyce trudno o wydanie jednoznacznej opinii na ten temat. Zależy to w głównej mierze od indywidualnej podatności na ból. To, co dla jednej osoby jest w tym przypadku zabiegiem bolesnym, w przypadku innej może powodować jedynie lekki dyskomfort. 

Konieczność dbania o usta

Niestety, ale po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego musimy ograniczyć pewną liczbę zwyczajowych czynności. Na szczęście chodzi tylko o czasową rezygnację. Dotyczy to między innymi korzystania z sauny, basenu lub siłowni. Przyjmuje się, że okres odpoczynku od tych czynności powinien trwać jeden miesiąc. Nie należy również przez ten czas się opalać. Działanie promieni słonecznych może powodować problemy związane z przebarwieniami.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Liczne choroby sprawiają, że nie można wykonać makijażu permanentnego ust. Należą do nich między innymi: cukrzyca, łuszczyca, anemia, nowotwory i wiele innych. 

Ile kosztuje zabieg?

Ceny są zróżnicowane. Pod uwagę bierze się między innymi renomę salonu. Zwykle mówimy o przedziale od 800 do 1400 zł. 

Fot. Amir Seilsepour/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego biżuteria jest tak ważna?
/
Dlaczego biżuteria jest tak ważna?
Biżuteria - symbol tożsamości, piękna i emocji. Odkryj, dlaczego noszenie tych drobnych skarbów ma tak ogromne znaczenie w naszym życiu.
Jak dobrać odpowiednią sukienkę dla kobiety w średnim wieku?
/
Jak dobrać odpowiednią sukienkę dla kobiety w średnim wieku?
Modna sukienka dla 50-latki - wybór odpowiedniego stroju może być przyjemnością! Odkryj, jak podkreślić swój styl i czuć się pewnie na każdą okazję.
Scrub a peeling do ciała – różnice i podobieństwa
/
Scrub a peeling do ciała – różnice i podobieństwa
Nie każda kobieta może pozwolić sobie na pielęgnację cery w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym. Wówczas rozwiązaniem stają się kosmetyki ogólnie dostępne w każdej drogerii. Klientki szukające produktu, który pomoże im w zachowaniu gładkiej, promiennej i jędrnej skóry, stają przed dylematem.