Makijaż permanentny – na czym polega i czy warto się na niego zdecydować?

Makijaż permanentny – na czym polega i czy warto się na niego zdecydować?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie chcą tracić czasu na codzienne wykonywanie make-up’u. Efekty takiego zabiegu mogą się utrzymywać nawet przez kilka lat.

Metody wykonywania makijażu permanentnego brwi

Do wyboru mamy kilka technik wykonywania makijażu permanentnego brwi. Są nimi:

  • Metoda cieniowania – polega ona na zabarwieniu łuku brwiowego na wybrany kolor. Na tę technikę najczęściej decydują się osoby, którym zależy za zagęszczeniu brwi lub nadaniu im odpowiedniego kształtu.
  • Metoda włoskowa – w trakcie zabiegu wykonywanego tą techniką odwzorowuje się naturalny wygląd brwi i rysuje włoski na powierzchni skóry przy pomocy specjalnej maszynki.
  • Metoda piórkowa – zbliżona jest ona do metody włoskowej, lecz do wykonania makijażu permanentnego wykorzystywany jest tutaj nieco inny sprzęt. Jest to tzw. “piórko”, które precyzyjnie układa włoski tak, aby prezentowały się one naturalnie.
  • Metoda wypełnienia – ze względu na dużą ilość stosowanego barwnika, technika ta jest uznawana za najtrwalszą.
  • Microblading – z pomocą tej ręcznej techniki pigmentacji brwi zrekonstruować można łuk brwiowy w taki sposób, by prezentował się on naturalnie.
Makijaż permanentny na czym polega i czy warto się na niego zdecydować

Metody makijażu permanentnego ust

Równie dużą popularnością wśród kobiet cieszy się zabieg makijażu permanentnego ust. Wykorzystywane są tutaj następujące metody:

  • Kontur – to dobre rozwiązanie dla osób mających usta duże lub ze zbyt słabo zaakcentowaną granicą czerwieni wargowej. Pacjentki najczęściej wybierają kolor zbliżony do naturalnego odcienia ich warg, który pozwoli skorygować ewentualne ubytki.
  • Kontur z cieniowaniem – zabieg tego typu pozwala zarówno zarysować kształt ust, jak i nadać kolor tym, które są rozmyte lub utraciły go na skutek starzenia się, czy choroby. Najczęściej stosowany jest tutaj cienki kontur z lekko zaakcentowanym cieniem. W ten sposób możliwe staje się optyczne powiększenie warg.
  • Kontur z wypełnieniem – technika ta opiera się o obrys konturu czerwieni wargowej. Następnie jej powierzchnia jest zapigmentowywana przy pomocy wybranego koloru. Metoda ta najlepiej sprawdza się u kobiet, które chcą zrezygnować z codziennego nakładania szminki.
  • Metoda pudrowa – to idealne rozwiązanie dla miłośniczek delikatnego, nierzucającego się w oczy, matowego makijażu.
  • Makijaż 3D – zabieg ten ma na celu optycznie powiększyć usta. Efekt ten uzyskuje się poprzez wypełnienie warg kilkoma różnymi kolorami, co daje efekt trójwymiarowości.

Jak dbać o skórę po wykonaniu makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny w zależności od zastosowanej metod utrzymuje się od 1 roku aż do 3 lat. Pełne jego efekty widoczne są po około miesiącu. W ciągu pierwszych kilku godzin od wykonania makijażu permanentnego brwi wydzielać może się osocze. Jest to jednak w pełni prawidłowa reakcja skóry, która nie powinna budzić obaw. Po kilku dniach od wykonania zabiegu na skórze mogą zacząć pojawiać się małe, niemal niewidoczne strupki. Nigdy nie powinno się ich dotykać czy odrywać. Mogłoby się to bowiem przyczynić do powstania ubytków kolorystycznych. Po pewnym czasie można mieć wrażenie, że kolor brwi czy ust staje się mniej intensywny lub jest nierównomiernie rozłożony. Efekt ten mija jednak z czasem. W jaki sposób powinno się pielęgnować skórę po zabiegu makijażu permanentnego? Przez pierwsze 7 dni po zabiegu nie należy używać kolorowych kosmetyków do makijażu. Zakazane są także wizyty na basenie czy w saunie. Dodatkowo powinno się unikać ekspozycji na słońce. Jakie są przeciwwskazania do makijażu permanentnego? Z zabiegu tego zrezygnować powinny kobiety w ciąży i karmiące piersią. Niewskazany jest on także w przypadku trądziku, opryszczki, czy zmian alergicznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stylizować długie sukienki plus size na różne okazje?
/
Jak stylizować długie sukienki plus size na różne okazje?
Stylizacja plus size może być wyzwaniem, szczególnie gdy chodzi o długie sukienki. Nasz przewodnik pomoże Ci wybrać strój na różne okazje, łącząc modę i komfort.
Jak wybrać idealne mokasyny na co dzień?
/
Jak wybrać idealne mokasyny na co dzień?
Sprawdź nasze porady i dowiedz się, jak wybrać mokasyny, które będą idealnym dodatkiem do twojego codziennego stroju. Zrozum, jaki styl, materiał i kolor pasują do twojego charakteru i potrzeb.
Co powinieneś wiedzieć przed zrobieniem swojego pierwszego tatuażu
/
Co powinieneś wiedzieć przed zrobieniem swojego pierwszego tatuażu
Tatuaż to popularna forma sztuki, która umożliwia osobom wyrażanie siebie poprzez stałe, indywidualnie zaprojektowane obrazy na skórze. Jeśli rozważasz wykonanie swojego pierwszego tatuażu, istnieje kilka ważnych rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed podjęciem decyzji.