Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy? Podpowiadamy

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy? Podpowiadamy
/
/
BiżuteriaKolczyki
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kolczyki to rodzaj biżuterii, po którą sięgamy najczęściej. Podpowiadamy, jak je dobrać, by do naszego typu urody i kształtu twarzy.

Często nie zastanawiamy się nad tym, jak kształt kolczyków wpływa na wygląd naszej twarzy – z reguły skupiamy się na kwestiach estetycznych, sięgając tylko po kolczyki w kolorze złota lub srebra. O ile kolor i tworzywo, z którego kolczyki są wykonane, to równie ważna kwestia, warto też zwrócić uwagę na ich kształt. Znając podstawowe zasady dobierania kolczyków do kształtu naszej twarzy, zaoszczędzimy sobie kłopotu i czasu poświęconego na szukanie tych idealnych!

Twarz okrągła

Jeśli jesteśmy posiadaczkami twarzy okrągłej, która jest stosunkowo szeroka i którą charakteryzują wydatne policzki i szczęka, najtrafniejszym wyborem będą kolczyki wiszące. Najlepiej sprawdzą się długie, pionowe kolczyki. Im dłuższe, tym lepiej. W sklepach znajdziemy nawet sięgające do ramion. Dzięki wiszącym kolczykom nasza twarz optycznie wydłuży się i będzie sprawiała wrażenie smuklejszej. Okrągła twarz lubi również geometryczne kształty – takie jak trójkąty czy kwadraty. Unikać powinniśmy za to kolczyków w kształcie dysków i kół.

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna (inaczej zwaną twarzą w kształcie serca) charakteryzuje się szerokim czołem, wydatnymi kośćmi policzkowymi i zwężaniem się ku podbródkowi. Dolna połowa twarzy jest przez to węższa, niż górna. Kolczykami odpowiednimi do tego kształtu będą takie, które wyrównają tę proporcję i sprawią, że dolna połowa twarzy będzie się wydawała optycznie wydatniejsza. Dobrym wyborem będą krótkie, duże kolczyki, na przykład takie z dużym kamieniem. Sprawdzą się również kolczyki wiszące – zwróćmy jednak uwagę na ich kształt. Zamiast sięgać po cienkie, długie kolczyki, wybierzmy takie, których kształt rozszerza się na dole. 

Twarz kwadratowa

Posiadając kwadratową twarz, nasze rysy są zazwyczaj bardzo wyraźne: mamy szerokie czoło i brodę, nasze kości policzkowe też zazwyczaj są dość wydatne, podobnie jak szczęka. Przy wyborze kolczyków powinniśmy kierować się tym, aby nadać twarzy nieco bardziej opływowego, owalnego kształtu – w kontraście dla mocnych rysów twarzy, biżuteria powinna nadać jej delikatności. Tym razem, w przeciwieństwie do twarzy okrągłej, nie sprawdzą się kształty geometryczne. Powinniśmy unikać ostrych krawędzi i kątów, a postawić na bardziej zaokrąglone kształty. Świetnym wyborem będą kolczyki w kształcie koła, a także te bardziej nietypowe – przypominające łezki czy kwiatki.

Twarz owalna

Wysokie czoło, lekko wysunięty podbródek, nierzucająca się w oczy szczęka i broda – te cechy są typowe dla twarzy owalnej. Jej największą zaletą jest regularność rysów, która pozwala tak naprawdę na wybór kolczyków w dowolnym kształcie. Jeśli jednak chcemy optycznie zniwelować duże czoło, powinniśmy unikać nadmiernego wydłużenia twarzy. Powinniśmy unikać długich, wiszących kolczyków – sprawią, że twarz stanie się jeszcze bardziej pociągła, co będzie przyciągało uwagę. 

Twarz wąska

Cechy charakterystyczne wąskiej twarzy (inaczej też zwanej prostokątną) łączą w sobie cechy twarzy kwadratowej i owalnej. Jest ona pociągła, czoło bywa wysokie, ale w przeciwieństwie do twarzy owalnej, szczęka i broda są mocno zarysowane. Podobnie jak w przypadku twarzy kwadratowej, dobrym wyborem będą kolczyki o zaokrąglonych kształtach, które nadadzą twarzy delikatny wygląd. Unikajmy długich kolczyków – jeszcze bardziej wydłużą one i tak pociągłą twarz. 

Przeczytaj też: Tego lata noś klipsy w rozmiarze XXL

Zdjęcie główne: Kristina Polianskaia/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać idealne obuwie na wieczór? Porady i wskazówki
/
Jak dobrać idealne obuwie na wieczór? Porady i wskazówki
Odkryj porady ekspertów dotyczące wyboru idealnego obuwia na wieczór, które zapewni Ci stylowy wygląd i komfort przez całą noc.
Biżuteria z kamieniami naturalnymi – dodatek do Twojego stylu
/
Biżuteria z kamieniami naturalnymi – dodatek do Twojego stylu
Odkryj piękno natury na Twojej skórze. Biżuteria z kamieniami naturalnymi - wyraz Twojej indywidualności i blasku, który przyciąga spojrzenia.
Najmodniejsze wzory tatuaży i piercingu na sezon jesień-zima
/
Najmodniejsze wzory tatuaży i piercingu na sezon jesień-zima
Odkryj najnowsze trendy w dziedzinie tatuaży i piercingu na nadchodzący sezon jesień-zima. Inspiruj się unikalnymi wzorami i dowiedz się, jak wybrać idealne dla siebie.